
Psychoterapia indywidualna
dorosłych i młodzieży
Psychoterapia par
Justyna Kaczmarek
Mogę zbliżyć się do Ciebie, ponieważ odnajduję Twoje doświadczenie w cząstkach własnego.
Zawodowo jestem psychoterapeutką i pedagożką (tytuł mgr na UW).
Szkolenia
Głównym nurtem terapeutycznym, który stosuję w pracy jest psychologia zorientowana na proces. Ukończyłam szkolenie w tej metodzie uzyskując uprawnienia do pracy psychoterapeutycznej pod superwizją, nadane przez Research Society for Process Oriented Psychology w Zurichu.
Uczestniczyłam w licznych warsztatach i seminariach w Polsce i za granicą. Jestem absolwentką Intensywnego Kursu Pracy z Procesem w Portland (USA), treningów pracy z grupami – w Londynie i Grecji, szkoleń dotyczących nadużyć wobec dzieci i przemocy w rodzinie – m.in. w Hajfie (Izrael).
Ukończyłam szkolenie trenerskie – ART w zakresie prowadzenia Treningu Umiejętności Społecznych i Treningu Zastępowania Agresji.
Ukończyłam kurs Introduction to Somatic Experiencing, wprowadzający w metodę SE (służącą zrozumieniu i usuwaniu następstw szoku i traumy oraz zapobiegania im).
Psychoterapia
Poruszam się w dwóch obszarach pracy psychoterapeutycznej:
- psychoterapii indywidualnej (dorosłych i młodzieży), relacji, rodzin,
- pracy z osobami po urazach, z którymi kontakt werbalny jest ograniczony oraz z ich bliskimi.
Szczególnie bliska mojemu sercu jest praca z osobami w śpiączce, praca z ciałem i psychologiczna praca z symptomami fizycznymi.
Pracuję z osobami doświadczającymi:
- kryzysów osobistych
- kryzysów relacyjnych
- traumy
- choroby
- straty
- zagubienia i poszukującymi swojej drogi w różnych aspektach życia
- wykluczenia, marginalizacji (w kontekście orientacji seksualnej, religii itp.)
Doświadczenie zawodowe
Pracuję zawodowo w obszarze wsparcia i psychoterapii od 1994 r.. Moja droga zawodowa prowadziła przez wiele miejsc, które budowały moje doświadczenie i rozwijały warsztat pracy terapeutycznej. Te niezwykłe miejsca, to między innymi Ośrodek Profilaktyki i Socjoterapii dla Dzieci i Młodzieży „Pępek”, Komitet Ochrony Praw Dziecka, Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową.
Miałam przyjemność współtworzyć i realizować projekt Fundacji „Akogo?”, którego celem było psychologiczne wsparcie dla rodzin dzieci po urazach mózgu, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci w śpiączce i w stanach wegetatywnych (na Oddziale Rehabilitacji w CZD). Współpracowałam także z Fundacją Miejsce Kobiet realizując autorski projekt Domy Nadziei skierowany do osób ciężko chorych i ich bliskich.
Wiele cennych doświadczeń wyniosłam również z pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzicami w szkołach publicznych.